حمر نظامی
جمر چیست؟
2021-02-27
blank
دستگاه‌های شنود
2021-03-16

مشخصه‌ دوربین‌های نسل جدید

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه برای حفظ بیشتر و تکمیل امنیت در همه جای جهان از دوربین های مدار بسته استفاده می‌شود که با پیشرفت بیشتر و به روز تر شدن دوربین ها و تنوع آن ها با گذر زمان مکان های بیشتری به دوربین مجهز شده و این نیاز در همه جا احساس می‌شود .

دوربین های نظارتی هوشمند

دوربین های نظارتی هوشمند

شرکت سلسال با هدف پیشرفت و حفظ امنیت با تکنولوژی روز دنیا به روز شده و با مهندسان و متخصصان مجرب و توانمند آماده نصب و راه اندازی و به روز کردن محل مورد نظر در خدمت مشتریان است.

در ادامه به انواع دوربین ها و کارایی برخی از آن ها میپردازیم .

در ابتدای پیدایش دوربین از آن برای عکاسی استفاده می‌شده به طوری که کاغذ های اولیه با تغییر رنگ در اثر قرار گرفتن در معرض نور درست شدند که با فشار دادن دکمه مربوطه و باز شدن دریچه و بازتاب نور عکس سیاه سفیدی روی کاغد مخصوص ایجاد میشد .

blank

دوربین های عکاسی به دو گروه آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشوند که هر دو بر اساس باز شدن دریچه و گذر نور از دریچه و نمایش نور بر روی فیلم یا قسمت مربوطه و متمرکز شدن آن کار می‌کنند.

با گذر زمان و پیشرفت محصولات مربوط به عکاسی و گرفتن عکس های پشت سر هم فیلم برداری و ضبط آن شروع شد و امروزه با ساخت دوربین های مدار بسته و انواع آن و گسترش توانایی آن‌ها استفاده های مختلفی از جمله ساخت انواع فیلم ها ، ستاره شناسی ، ایجاد امنیت و … از دوربین‌ها می‌شود .

دوربین‌های نسل نو :

امروزه انواع مختلفی از دوربین‌ها ساخته شده اند که با توجه به کارایی و محیط دسته بندی میشوند.

امروزه تقریبا در تمامی مراکز خرید ، شرکت ها ، سازمان ها و هر جای دیگری که کیفیت امنیت برایشان اهمیت داشته باشد به دوربین های مدار بسته مجهز شده اند .

از این دوربین ها برای ثبت و ضبط معاملات و جلوگیری از دزدی و دست درازی استفاده می‌شود .

نوع دیگری از دوربین ها که امروزه برای کار های خاص از آنها استفاده می‌شود دوربین های جاسوسی هستند .

انواع دوربین های جاسوسی عبارتند از :

بند انگشتی ، سوزنی ، آینه ای ، هالوژنی ، دتکتوری ، مینیاتوری پین هول و معمولی .

دوربین‌های بند انگشتی کیفیت بالایی دارند و با یک پایه ریز از اندازه کوچکی برخوردار بوده و برای هر محیطی قابل استفاده هستند .

دوربین های مینیاتوری یا سوزنی با لنزی بسیار کوچک در مکانی قرار داده می شوند که بدنه آنها قابل رویت نباشند. همچنین برای مکان های تاریک مناسب نبوده و باید محیط مورد نظر از نور کافی برخودار باشد.

دوربین های آینه ای به گونه ای هستند که درون یک آینه قرار داده می‌شوند و محیط مورد دید آن باید از نور کافی برخوردار باشد .

دوربین های دتکتوری در غالب دستگاه های اعلام خطر حین حریق و … قرار میگیرند و کیفیت بالایی دارند .

دوربین های هالوژنی در ظاهر یک لامپ هستند که داخل آن ها این دوربین قرار گرفته و فیلم برداری با کیفیت بالایی را ارائه می‌دهند .

دوربین های مینیاتوری معمولی نسبت به دیگر دوربین های جاسوسی ساده تر و ارزان تر بوده و جاسازی راحت و کیفیت خوبی دارند .

دوربین های مینیاتوری پین هول  کیفیت  بالای دارند و از درون یک دایره کوچک تصویربرداری میکنند و نسبت به دیگر دوربین ها پرطرفدار تر هستند .

این دوربین ها به منظور جاسوسی و فیلم برداری به صورت مخفیانه بدون اطلاع افراد استفاده می‌شوند.

blank

دوربین های جاسوسی در مکان هایی قرار داده میشوند تا به صورت طبیعی و معمول در دیدرس نباشند و جلب توجه نکنند به همین دلیل آن ها را در وسایل معمولی و کاربردی روزمره به کار میبرند به گونه ای که تغییری در وسایل ایجاد نشود .

 برخی از موارد استفاده این دوربین ها عبارتند از : عینک ، انواع ساعت ها ، خودکار ، انواع کلاه ها ، انواع ریموت ها و دزد گیر ها ، چشم دزدگیر ها ، حتی روی جعبه دستمال کاغذی و شارژر ها و … .

دسته دیگری از دوربین ها که در آینده می‌توانند جایگزین دوربین‌های مدار بسته معمولی که تنها قابلیت ضبط و پخش فیلم را دارند دوربین‌های تشخیص چهره هستند که با تکنولوژی پیشرفته به امنیت مکان‌ های مهمی که ورود و خروج و دسترسی افراد که به آن مکان دسترسی دارند و یا قصد شومی در سر دارند از اهمیت بالایی برخودار است .

blank

سری دوربین های سانل قطعا از بهترین دوربین های اسمارت امروزی هستند که ویژگی تشخیص چهره را دارند و همچنین با دستورات تکمیلی میتوان امنیت فوق العاده ای به مکان مورد نظر داد. با مجهز کردن تمام یک ساختمان به این تکنولوژی و یک اپراتور با هوش لازم کامپیوتری و دادن دستورات لازم از جمله آلارمی و دادن اجازه های مختلف برای ورود و خروج ، دسترسی های داخلی و کنترل تعداد افراد وارد شده و خارج شده و … می باشد .

این دوربین‌ها با قابلیت پردازش و تشخیص چهره اشخاص با توجه به فرم کلی صورت آنها و اجزای اصلی چهره مثل ابرو ها ، بینی ، چشم ها و … برای هر شخص یک الگوریتم خاص تعریف می کند و می‌تواند چهره فرد را در یک محدوده زاویه ای خوب رخ را تشخیص دهد که این قسمت به نرم افزاری که برای این کار در نظر میگیریم بستگی دارد و میتواند متغیر باشد . همچنین  تمام این الگوریتم ها و چهره را ذخیره شده و تماما قابل دسترسی هستند و در صورت لزوم اطلاعات فراوان درون آن را میتوان بازرسی کرد بدون آن که نیازی به برسی فیلم ضبط شده باشد بدین ترتیب که تصاویر ذخیره شده به همراه تاریخ و جزئیات دیگر در فضای مربوطه قرار دارند .

blank

البته دوربین های تشخیص چهره خودشان نیز با هم تفاوت هایی با کاربرد های کمتر و بیشتری دارند. دوربین تشخیص چهره فقط میتواند چهره مورد نظر را نسبت به دیگر چهره ها تشخیص دهد در صورتی که دوربین شناسایی چهره پیشرفته تر بوده  و بعد از این که چهره فردی شناسایی شد به ما امکان ردیابی آن فرد نیز داده میشود و هنگام حظور شخص در مکان مختلف با توجه به اجازه صادر شده برای هر فرد میتوان با عدم دسترسی به آن فرد برای برخی مکان ها می‌توان  آژیر یا آلارمی تعریف کرد که هشدار داده و یا برای آن تعریف کرد که در صورت وقوع چه کاری انجام دهد .

پس با توجه به توضیح فوق کارایی دوربین های شناسایی چهره بسیار بیشتر هستند .

از مزایای دوربین شناسایی چهره افزایش میزان نظارت کلی بر ساختمان و تمام افراد داخل ساختمان و جلو گیری از وقوع جرم است چرا که تمام اعمال افراد و رفت و آمد آن ها ثبط و ضبط شده و چهره تمامی افراد شناسایی شده اند و اگر جرمی صورت پذیرد به راحتی رسوا میشود در این صورت افراد با اطلاع از این شرایط کاملا بی دفاع  هستند و کاری از ایشان بر نمیاید .

البته شرایط و چگونگی نصب خود این دوربین ها هم اهمیت زیادی دارد و در صورت عدم رعایت ممکن است دچار خطا شود و قبل از نصب باید با کارشناس مخصوص مشورت شود . مثلا برای کارکرد درست دوربین باید آن را به گونه ای نصب کرد که میان مردمک چشم های فرد مورد نظر میزان پیکسل عکس برداری انجام شده باید مناسب باشد .

blank

با توجه به توانایی فوق پیشرفته ذکر شده این ویژگی در هر دوربینی وجود ندارد .

برای مثال دوربین های سانل با قابلیت تشخیص چهره بسیار کارامد هستند .

همچنین سانل دوربینی طراحی کرده است که میتواند دمای بدن را آنالیز کرده و افراد مشکوک به کرونا را تشخیص دهد . این دوربین آماده برای نصب و راه اندازی در مترو ، ایستگاه های اتوبوس ، شرکت ها و … می‌باشد .این مجموعه زرهی با تجهیزات کامل آن با استفاده از فناوری روز درست شده و در رنج دمایی 50 درجه تا منفی 50 درجه  قابل استفاده است . همچنین کلاه آن میتواند از سر سرباز در برابر گلوله مستقیم اسلحه های کوچک همچون کلت کمری و ترکش ها محافظت کند.

blank

 

این مجموعه شامل یک عدد عینک با توانایی دوام در مقابل ترکش 6 میلی متری است . همچنین تجهیزات سوار شده بر روی لباس با توجه به نوع ماموریت و شرایط محیطی آن قابل تغییر است و جداگانه بر لباس سوار میشد. تجهیزات جانبی این لباس هم شامل چاقو ، چراغ قوه با سیگنال نوری و مقدار لازم فشنگ و نارنجک های لازم می باشد.

اسلحه در نظر گرفته شده برای سرباز مجهز شده به این لباس کلاشینکوف AK12 است . این سری از اسلحه ها به دلیل وزن کم برای این لباس سنگین مناسب است.

دوام جلیقه این لباس بسیار بالا بوده و حتی میتواند دربرابر 10 تیر ضد رزه حالت انفجاری شلیک شده از فاصله 10 متری سلاح دراگونوف جان سرباز را حفظ کند .

این لباس در دو مدل پایه و تهاجمی طراحی شده است که مدل پایه 9 کیلو گرم و مدل تهاجمی 15 کیلوگرم وزن دارد .

که البته وزن همه ی این تجهیزات حین استفاده چیزی حدود 36 کیلو گرم میباشد ک وزن قابل توجهی است . با این وجود سرباز مجهز شده میتواند به مدت 48 ساعت بدون سختی در لباس بماند.

همچنین این مجموعه شامل : کیسه خواب ، وسایل کمک های اولیه ، توری ضد حشرات ، بیلچه ، آستر زیر کلاه ، فیلتر آب ، چادر ، بارانی ، زیرانداز عایق ، کلاه ، عایق های حرارتی تاشو ، تیشرت تنفسی ، مجموعه استتار و عایق های گرمایی برای استفاده در سرمای زیاد می‌باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + پنج =